Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na bezpłatne spotkania z kulturą i językiem hiszpańskim, francuskim i niemieckim w ramach programu Unii Europejskiej „Erasmus+ Młodzież”. Dodatkowo odbywać się będą spotkania z językiem rosyjskim. Kolejne zajęcia rozpoczną się w marcu br. i prowadzone będą przez wolontariuszy z Hiszpanii, Francji, Niemiec i Ukrainy.
Osoby biorące udział w szkoleniu powinny posiadać:
1. Zapał do nauki języka obcego,
2. Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie – można ją uzyskać bezpłatnie na podstawie dokumentu tożsamości w Punkcie Rejestracji Czytelników i w Artetece WBP w Krakowie,
3. Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
4. Dobry humor i pozytywne nastawienie.
Szczegółowe informacje, terminy spotkań, ewentualne zmiany oraz formularze zapisów znajdują na blogu wolontariuszy – „Rajska blog”.
Liczba miejsc ograniczona. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail, zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. W trakcie zajęć wykonywane będą zdjęcia w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.
II edycja (od marca 2017 r.)
W ofercie znajdują się także zajęcia dla dzieci oraz seniorów.
Zajęcia poprowadzą Wolontariusze EVS:
Alberto Rus Padilla wolontariusz z Hiszpanii. Jego rodzinnym miastem jest Siles w Andaluzji. Alberto udzielał lekcji z matematyki. Dobrze posługuje się językiem angielskim. Swój udział w projekcie traktuje jako możliwość nabycia nowych umiejętności.
Margaux Hodebert pochodzi z miejscowości Pleslin w Francji. Interesuje się historią sztuki oraz podróżami. Już w bardzo młodym wieku zwiedzała kraje na całym świecie. Dobrze posługuje się językiem angielskim. W trakcie wolontariatu chce dzielić się z innymi swoją wiedzą i zainteresowaniami.
Paul Naumann pochodzi z miejscowości Bad Oeynhausenw Niemczech. Lubi podróżować i zwiedzać nowe miejsca. Posiada doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz dobrze zna język francuski. Pobyt w Polsce traktuje jako szansę na poznanie nowej kultury i ciekawych ludzi.
Helena Iglesias Martín – wolontariuszka z Hiszpanii. Bardzo dobrze komunikuje się po angielsku, zna też podstawy francuskiego. Ukończyła studia z zakresu biznesu i prawa, co pozwoliło jej na zdobycie wielu przydatnych umiejętności. Lubi czytać książki, grać na flecie, tenisa oraz malować.