30. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2021 - nabór przedłużony do 10 października 2021r.
Data i miejsce wydarzenia: 10.10.2021,

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza absolwentów wyższych uczelni artystycznych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE, który jest organizowany od 1991 roku. To jeden z najstarszych tego typu konkursów w Polsce. W Przeglądzie mogą uczestniczyć absolwenci krajowych wyższych uczelni, którzy uzyskali dyplom magisterski w 2019, 2020, 2021 r., dotychczas nie brali w nim udziału i nie przekroczyli 35 roku życia.

Celem PROMOCJI jest zarówno wsparcie młodych artystów na początku ich drogi twórczej, jak i prezentacja oraz dokumentacja ich poszukiwań twórczych, a także ukazanie szerokiego spektrum najciekawszych zjawisk, trendów i kierunków rozwoju współczesnego malarstwa polskiego. Dzięki Przeglądowi młodzi artyści mają szansę na zaistnienie na rynku sztuki, a także na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w polskiej sztuce. Główną nagrodę w Przeglądzie stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem, realizowana w następnym roku kalendarzowym.

Dotychczas w OPMM PROMOCJE nagrodą główną uhonorowano trzydzieści pięć osób. Sześć razy przyznano tytuł ex aequo. Dla wielu z nich uzyskane w PROMOCJACH laury stały się przepustką do udziału w dojrzałym środowisku twórczym – nie tylko jako formalne wyróżnienie, ale też w warstwie symbolicznej, dodając wiary w siebie, wewnętrznej siły i motywacji do dalszego rozwoju. Późniejsze sukcesy wyróżnionych w Przeglądzie artystów pokazują, że legnicki konkurs spełnia swoją rolę, pomagając utalentowanym twórcom wejść w niełatwy świat sztuki. Wśród laureatów PROMOCJI z ubiegłych lat są znani dziś artyści: Julia Cyryło, Dominik Lejman, Ivo Nikić.

Aby wziąć udział we wstępnej kwalifikacji do przeglądu należy w terminie do 10 października 2021 r. przesłać zdjęcia i kartę zgłoszenia w postaci cyfrowej na adres e-mailowy galerii: promocje@galeria.legnica.eu

Szczegóły w załącznikach do pobrania: