"Praktyki w Zespole Graficznym CEL Kraków Airport" 14.03.24 14:30-16:30 stacjonarnie

Zapraszamy Was na spotkanie w ramach wiosennej edycji Pro Arte 2024:

Eksploracja kreatywnych możliwości: praktyki w Zespole Graficznym Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

Kiedy: 14.03.2024 (czwartek), godz. 14.30 -16.30

Gdzie: Biuro Karier (dawna pracownia Olgi Boznańskiej), ul. Piłsudskiego 21/8

Spotkanie ma na celu zainspirowanie studentów/studentki do wykorzystania swoich umiejętności w praktyce zawodowej oraz zapewnienie im wglądu w to, jak praca w zespole graficznym może przyczynić się do ich rozwoju osobistego i zawodowego. Przybliżenie procesu realizacji projektu w dużej firmie,  gdzie konieczne jest uwzględnienie ograniczających projektanta ram czasowych czy budżetowych. Zachęcenie studentów do rozważenia możliwości praktyk w Zespole Graficznym Centrum Edukacji Lotniczej oraz zapewnienie im klarownych informacji na temat oczekiwań i korzyści płynących z takiej współpracy.

Program spotkania:

1. Prezentacja Centrum Edukacji Lotniczej: przedstawienie działalności i projektów Centrum Edukacji Lotniczej oraz roli zespołu graficznego w ramach organizacji.
  2. Przykłady projektów i case studies: przedstawienie konkretnych przykładów projektów graficznych i edukacyjnych oraz ich wpływ na działalność Centrum Edukacji Lotniczej.
  3. Rola i zadania w zespole graficznym: Jakie umiejętności są wymagane, aby skutecznie wykonywać te zadania?
  4. Omówienie korzyści takiej współpracy: możliwość wykorzystania i rozwijania umiejętności w realnym środowisku pracy, zdobywanie doświadczenia w branży lotniczej.
  5. Nabycie nowych umiejętności: Jakie nowe umiejętności można zdobyć podczas pracy w zespole graficznym? Czy są to umiejętności techniczne, artystyczne, czy może bardziej związane z zarządzaniem projektem?
  6. Doświadczenie praktyczne vs. teoria: Porównanie nauki w akademii ze stosowaniem umiejętności w realnych projektach. Jakie są główne różnice i jak można je przezwyciężyć?
  7. Praca nad rzeczywistymi projektami: Dyskusja na temat projektów, które studenci mogliby realizować podczas praktyk w Centrum Edukacji Lotniczej. Jakie są oczekiwania co do jakości pracy?
  8. Kierunki kariery po ukończeniu praktyk: Omówienie potencjalnych ścieżek kariery dla absolwentów, którzy mieliby doświadczenie praktyczne w dziale graficznym. Jakie są perspektywy rozwoju zawodowego w tej dziedzinie?
  9. Wymiana doświadczeń: Zachęcamy studentów, którzy mieli już doświadczenie praktyczne w dziale graficznym, do podzielenia się swoimi doświadczeniami i wskazówkami dla tych, którzy dopiero się na to zdecydują.
  10. Proces rekrutacji i praktyk w Centrum Edukacji Lotniczej: Informacje na temat procesu aplikacyjnego, kryteriów wyboru oraz ogólnych oczekiwań względem kandydatów na praktyki.
  11. Q&A (Pytania i Odpowiedzi)
    • Sesja otwarta na pytania ze strony uczestników, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości i zapewnić dodatkowe informacje.

Jak: wykład z sesją pytań i odpowiedzi

Dla kogo: studenci/studentki zainteresowani praktykami; absolwenci/absolwentki zainteresowani pracą - umowy zlecenia. Kierunki: edukacja artystyczna; intermedia; grafika; scenografia

Osoby prowadzące:

Jolanta Rokosz

Natalia Krawczyk

Zapisy

• Dla studentów/tek i absolwentów/tek ASP w Krakowie - za pośrednictwem kalendarza:
    Wybierz w kalendarzu datę 14 marca, poniżej kalendarza wyświetli się termin spotkania - obok widoczny jest przycisk ZAPISZ SIĘ - kliknij.
    Aby dołączyć do spotkania zaloguj się na swoim koncie, wybierz z profilu użytkownika "Platforma edukacyjna" i dołącz do wybranego spotkania.
  • Dla studentów/tek i absolwentów/tek innych uczelni artystycznych - za pomocą formularza. Link do spotkania zostanie wysłany e-mailem.

W razie problemów/pytań, prosimy o kontakt email kariery@asp.krakow.pl lub tel. 517 387 408

Zapraszamy!

Prowadzący:

Jolanta Rokosz i Natalia Krawczyk

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport (CEL)

Zobacz profil

Dostępne terminy