"Praca projektanta w instytucji kultury" KBF 18.04.23 14:00-15:30 stacjonarnie

Zapraszamy Was na spotkanie w ramach wiosennej edycji Pro Arte 2023:

Jak wygląda praca projektanta w instytucji kultury –
prezentacja na przykładzie działu designu kbf // specyfika pracy oraz program stażowy

Spotkanie poprowadzą:

Anna Górska // kierownik działu designu kbf
Weronika Kierzkowska // dział designu kbf
Agnieszka Serwotka // dział personalny kbf

Kiedy: 18.04.2023 (wtorek), godz. 14.00 -15.30

Gdzie: Pałac Potockich, Rynek Główny 20, Kraków

Cel spotkania:

Przybliżenie uczestnikom pracy projektanta graficznego w obszarze kultury (charakter pracy; prezentacja projektów graficznych; opis możliwej ścieżki rozwoju zarówno osobistego jak i projektowego na konkretnym przykładzie absolwentki asp pracującej obecnie w kbf; trudności i możliwości wynikające z pracy w instytucji publicznej etc.), a także krótka prezentacja możliwości podjęcia praktyk/stażu w KBF.

Program:

Prezentacja + przegląd projektów działu designu kbf, krótki opis zasad dotyczących programu stażowego/praktyk w naszym zespole, sesja pytań i odpowiedzi.
Całość na podstawie ścieżki przebytej przez absolwentkę ASP Kraków, która trafiła do kbf za pośrednictwem biura karier.

Dla kogo: studentek i studentów ASP w Krakowie pracujących z programami graficznymi,
poruszających się sprawnie w środowisku Adobe.

DZIAŁ DESIGNU KBF dba o spójność komunikacji wizualnej instytucji, a także odpowiada za promocję działań KBF oraz wszystkich marek funkcjonujących w obrębie instytucji. Wyznacza długofalowe cele promocyjne, realizuje kampanie promocyjne i reklamowe projektów oraz koordynuje związane
z nimi działania. Zespół designu projektuje i przygotowuje kreacje graficzne w ramach koordynowanych projektów oraz dba o odpowiednie wdrożenie (druki, spoty video, gadżety, elementy brandingu miejsc, aranżacje przestrzeni etc.).
Oprócz projektantów i koordynatorów kampanii promocyjnych w zespole pracują też fotografowie odpowiedzialni za autorskie reportaże fotograficzne z wydarzeń organizowanych przez KBF.

Zapisy za pośrednictwem kalendarza:
Wybierz w kalendarzu datę 18 kwietnia, poniżej kalendarza wyświetli się termin spotkania - obok widoczny jest przycisk ZAPISZ SIĘ - kliknij.

Prowadzący:

KBF Krakowskie Biuro Festiwalowe