Warsztaty „Radzenie sobie ze stresem” 24.11.2022 9:00-13:00 stacjonarne

Zapraszamy Was na warsztaty w ramach jesiennej edycji Pro Arte 2022:

"Radzenie sobie ze stresem" - warsztaty z Joanną Kowalik

Celem warsztatów jest wzmocnienie poznania i zrozumienia samego siebie, swojego sposobu przeżywania i radzenia sobie z sytuacjami stresowymi.

Kiedy: 24.11.2022 (czwartek), godz. 09.00 -13.00

Gdzie: Kraków Plac Na Stawach 1, sala zostanie podana mailowo zapisanym uczestnikom

Jak: spotkanie stacjonarne, wykład z sesją pytań i odpowiedzi/Warsztat w formie ćwiczeń indywidualnych.

Dla kogo: absolwentów_tek i studentów_tek ASP w Krakowie

Korzyści - uczestnicy i uczestniczki

1. zdobędą wiedzę na temat reakcji stresowej, uświadomią sobie znaczenie stresu korzystnego i stresu szkodliwego.
  2. Nabędą umiejętności rozpoznawania źródeł stresu oraz podstawowych sposobów radzenia sobie w sytuacjach stresowych.
  3. doświadczą postawy uważności, lepiej poznają siebie i swoje reakcje w stresie.

Program spotkania:
Moduł I – Część teoretyczna dotycząca tematyki stresu – omówienie Modelu GAS (H. Selye) oraz Koncepcji Wydarzeń Życiowych (Holmes i Rahe), Skala Wydarzeń Życiowych, Arkusz objawów stresu;

Moduł II – Relaksacja – ćwiczenia oddechowe, relaksacja progresywna Jacobsona, trening autogenny Schultza, mindfulness;

Moduł III – Skąd to pochodzi? – schematy działania, przekonania rdzenne;

Moduł IV Sesja pytań i odpowiedzi (Q&A) – dyskusja, przykłady z życia;

Moduł V – „Niezbędnik” – polecenia nowości książkowych.

Zapisy za pośrednictwem kalendarza:
Wybierz w kalendarzu datę  24 listopada, poniżej kalendarza wyświetli się termin spotkania - obok widoczny jest przycisk ZAPISZ SIĘ - kliknij.

Warsztaty realizowane we współpracy
z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie.

Prowadzący:

Joanna Kowalik