#Nowość Spotkania indywidualne dla osób wysoko wrażliwych "HSP na ASP"
Data publikacji: 21.04.2020 , Data ważności: 01.06.2021

Spotkania indywidualne dla osób wysoko wrażliwych "HSP na ASP"

"To zmieniło wszystko!" - tak osoby wysoko wrażliwe opisują moment, w ktorym dowiedziały się, że ta cecha właśnie ich dotyczy.

Na spotkania indywidualne zapraszamy osoby, które chciałyby "oswoić" wysoką wrażliwość i nauczyć się z nią żyć tak, by wykorzystywać jej ogromny potencjał w życiu prywatnym i zawodowym. By wrażliwość była darem, nie ciężarem.

Opinia uczestniczki, absolwentki WFP:

Kiedy na fb wyświetliła mi się informacja o konsultacjach HSP na ASP poczułam, że to coś dla mnie i realnie podejrzewałam, że "mam tę moc" ;)
Prawdę mówiąc obawiałam się tego spotkania, nawet w sytuacji, gdy konsultacje odbywają się online, czyli w bardzo wygodny sposób.
Na szczęście (dla mnie) stawiłam się punktualnie i wszystko potoczyło się już bardzo szybko...
Pani Joanna w bardzo ciepły i cierpliwy sposób wytłumaczyła wiele moich "zawiłości". Już po pierwszej konsultacji dużo puzzli zaczyna się układać w całość. Pani Joanna oprócz wyjaśnień różnych moich zachowań podzieliła się ze mną też wskazówkami i pomysłami, które starałam się od razu zastosować. I zaczęło mi się funkcjonować o wiele lepiej z dnia na dzień!
Dzięki tym konsultacjom przestałam ze sobą walczyć a zaczęłam się rozumieć. I jestem za to bardzo wdzięczna. 
Polecam najbardziej! Zresztą już wysłałam info do swoich koleżanek :) Dziękuję! 

Czym jest wysoka wrażliwość? Najprościej mówiąc to po prostu głębszy odbiór rzeczywistości.
Osoby wysoko wrażliwe (HSP - Highly Sensitive Person; WWO - wysoko wrażliwa osoba) odbierają bodźce silniej - "wyłapują" ich więcej z otoczenia oraz przetwarzają je intensywniej. Cechują się też wysoką reaktywnością emocjonalną i empatią oraz większym wyczuleniem na subtelności. To automatycznie sprawia, że potrzebują więcej czasu na odpoczynek i regenerację, bo łatwo o tzw. przebodźcowanie, czyli przytłoczenie nadmiarem bodźców. Styl życia HSP musi być więc odpowiednio dostosowany. Podobnie jak orchidee HSP potrzebują odpowiednich warunków, by rozkwitać. Osoby wysoko wrażliwe stanowią około 15-20% społeczeństwa, często więc czują się inne, niedostosowane.


Wysoka wrażliwość to ogromny potencjał, który odpowiednio pielęgnowany sprawia, że cecha ta staje się wspaniałym prezentem od życia! Wiele osób związanych ze sztuką to osoby wysoko wrażliwe!

Czy jesteś osoba wysoko wrażliwą? Sprawdź! (test w języku angielskim)

Spotkania prowadzi psycholog Joanna Groszek (także coach, trenerka). W swojej pracy łączy wiedzę psychologiczną oraz metody coachingowe z osobistym doświadczeniem bycia osobą wysoko wrażliwą.

Zapisy: jgroszek@asp.krakow.pl W temacie wiadomości proszę wpisać "HSP na ASP"

Ze spotkań mogą skorzystać studenci/studentki oraz absolwenci/absolwentki ASP w Krakowie. Obecnie spotkania odbywają się online.

Zdjęcie: stux