W konkursie "Szkło w formie" zwyciężyła praca Karoliny Filcek i Joanny Treli
Data publikacji: 12.12.2018 , Data ważności: 31.03.2020

W konkursie "Szkło w formie" organizowanym w ramach projektu Sztuka do rzeczy - design w Krakowie zwyciężyła praca Karoliny Filcek i Joanny Treli, studentek Wydziału Form Przemysłowych.

Organiczna forma otworu podkreśla naturalne kształtowanie się wiązki lub pojedynczego kwiatu. Projekt jest ukłonem w stronę natury, eksponuje jej piękno i niepowtarzalność. - autorski opis projektu

Przemawia do mnie niebanalny pomysł, aby szyjkę wazonu skierować do jego wnętrza, co sprawia, że staje się on oryginalny i intrygujący. Dobrze zaproponowany jest też kształt wazonu i jego proporcje, by podkreślić szczególny zabieg szklarski będący atutem tego konceptu. Wartością jest tutaj organiczny charakter wazonu i minimalizm jego formy, który eksponuje to, co decyduje o wyjątkowości tego wazonu, a co szkło  poprzez swą transparentność pozwala dojrzeć. Ponadto ciekawie będzie się on prezentował zarówno pełniąc funkcję wazonu nieszablonowo, asymetrycznie pozycjonując kwiaty, jak i  stanowiąc przedmiot dekoracyjny. 
dr hab. Beata Mak - Sobota, prof. ASP we Wrocławiu, Konsultantka Konkursu

Nagrodą główną w konkursie jest realizacja zwycięskiego projektu pod nadzorem Projektantek w Centrum Szkła i Ceramiki jako seria limitowana w ilości 30 sztuk.

Gratulujemy!

Źródło