"Brzydcy" - Iwona Demko, Keymo, Magdalena Sawicka
Data publikacji: 05.05.2014 , Data ważności: 05.05.2014

Muzeum Erotyzmu zaprasza na wernisaż i wystawę sztuki erotycznej “Brzydcy” w Podziemiach Kultury - Teatr Barakah [Paulińska 28, Kraków], w ramach której swoje prace zaprezentują Iwona Demko, Keymo KeymoKeymo i Magdalena Sawicka.

>>> wstęp wolny - 9 maja o 20:30 - tuż po krakowskiej premierze spektaklu Baśń o księżniczce Pizdolonie [http://on.fb.me/1mofPhP] <<<

Iwona Demko - http://www.iwonademko.art.pl/
Keymo - http://www.keymo.pl/
Magda Sawicka - http://msawicka.blogspot.com/
Teatr Barakah - http://www.teatrbarakah.com/

Wydarzeniu będzie towarzyszyła improwizacja wokalna w wykonaniu Blanki Dembosz na głos z taśmą: Dikyrion - Julieta Szewach.
Blanka Dembosz - http://dembosz.pl/

Wydarzenie na facebooku

„Jest rzeczą godną uwagi, że wprawdzie widok genitaliów zawsze budzi podniecenie, to jednak same genitalia prawie nigdy nie uchodzą za piękne, cecha zaś piękna wydaje się być związana z pewnymi wtórnymi cechami płciowymi” - Zygmunt Freud, Kultura jako źródło cierpień.

„W umyśle człowieka zgnilizna kojarzy się z rozmaitymi aspektami życia płciowego, toteż wywołują one takie samo obrzydzenie, taki sam sprzeciw” - Georges Bataille, Erotyzm.

Skojarzenie narządów płciowych i zgnilizny wywołuje podobne odczucia, „jak gdyby człowiek nieświadomie uchwycił za jednym razem to, co nie do przyjęcia (i co jest nam dane) w naturze, żądającej od istot przez siebie stworzonych, by uczestniczyły w tym szale zniszczenia, który nią miota i którego nic nie zaspokoi” - Georges Bataille, Erotyzm.

Brzydki jest bohater spektaklu “Baśń o księżniczce Pizdolonie”, którego krakowska premiera towarzyszy wernisażowi. Brzydkie jest to, co jest inne, nienormalne, nienormatywne. Brzydkie jest to, do czego jesteśmy stworzeni - śmierć i seksualność.

**************************************
Wystawa będzie czynna TYLKO 6 DNI, od 9 do 15 maja, w następujących godzinach:

9 maja [piątek] 20:30-22:00
10 maja [sobota] 18:00-21:00
11 maja [niedziela] nieczynne
12 maja [poniedziałek] 10:00-14:00
13 maja [wtorek] 10:00-14:00
14 maja [środa] 10:00-14:00
15 maja [czwartek] 10:00-14:00

**************************************
Wernisaż odbędzie się po krakowskiej premierze spektaklu “Baśń o księżniczce Pizdolonie” według Aleksandra Fredry w wykonaniu Kabaretu Lubieżnego Dominika Nowaka - 9 maja 19:00 - na którą serdecznie zapraszamy! >>> http://on.fb.me/1mofPhP /// bilety 40 i 25 zł, rezerwacja >>>
http://bit.ly/1mogqjB
---

Spektakl i wystawa są wydarzeniami towarzyszącymi:

* Festiwalu Queerowy Maj / Marsz Równości w Krakowie http://queerowymaj.wordpress.com/
* Festiwalu Erotrends w Warszawie http://erotrends.pl/ w ramach którego Muzeum Erotyzmu organizuje wystawę targową sztuki erotycznej z udziałem ponad 30 artystów - Strefę EROart http://erotrends.pl/uczestnicy-eroart/

---
Wstęp tylko dla osób dorosłych i o otwartych umysłach.