Galeria

 (kliknij aby powiększyć)
 
  
O pracy
Tytuł pracy:Restauracja
Kategoria:architektura
wnętrz
Opis:Przestrzeń restauracyjna zaprojektowana została w zabytkowym, piętrowym budynku przy ul. Kilińskiego w Wieliczce. Po prawej stronie od wejścia do restauracji znajduje się podświetlony bar. Przestrzeń wokół niego wydzielona jest przez trzy pasy, oddzielone od siebie matowym szkłem i przechodzące przez oba poziomy restauracji. Zarówno na parterze, jak i na piętrze, w sąsiedztwie baru znajdują się wygodne kanapy połączone ze stołami i krzesłami. Stosunkowo niewielka przestrzeń została optycznie powiększona dzięki pokryciu niemalże całej ściany lustrami. Bar zamykają ujęte matowymi taflami szkła schody.

Na wprost od wejścia znajduje się korytarz prowadzący do szatni, toalet oraz dalej, do centralnej, połączonej z antresolą sali. Tę część restauracji, zlokalizowaną w miejscu wcześniejszego podwórza, wyznacza pasowa, przeszklona konstrukcja. Jest to równocześnie sala o wysokim stopniu nasłonecznienia. Znajduje się tu drugi, również podświetlony bar. Oświetlenie sali uzupełniają zawieszone pionowo nad barem świetlówki. Zarówno na parterze, jak i na antresoli znajdują się wygodne fotele, połączone z delikatnymi szklanymi stolikami. Część parteru przeznaczona została pod kuchnię z wygodnym dojściem do części wejściowej i środkowej, a także z możliwością wywożenia potraw do zaplecza na piętrze. Oprócz przestrzeni przy barze, na piętrze znajdują się dwie duże sale. Ruchome szklane ścianki umożliwiają dowolne kształtowanie tych sal i, w zależności od potrzeby, podzielenie ich na mniejsze przestrzenie lub wydzielenie większych, odciętych od reszty restauracji. Oświetlenie stanowią tu okrągłe lampy, wielokrotnie odbijające się w taflach szkła. Miejsca są typowo restauracyjne – z dużymi stołami i wygodnymi krzesłami. Środkowa część wnętrza w ciągu dnia jest jasna i świetlista, reszta przestrzeni przyciemniona i kameralna. W projekcie użyte zostały materiały w kolorach białym i czarnym. Silny kontrast między nimi wchodzi w dialog ze stonowanym, fioletowo-różowym oświetleniem.

O autorze
Imię i nazwisko:Maria Wiśniewska
Status:Student
Wydział:Architektury Wnętrz
Kierunek:Projektowanie wnętrz
Rok studiów / rok ukończenia:2011
Doświadczenie:2012 - właściciel w firmie MIRAI studio
2010 - praktyka w biurze projektowym MONOstudio
Umiejętności:- znajomość programów: AutoCAD, 3d Studio MAX, Adobe Photoshop, SketchUp, Corel Draw, Canon Digital Photo Professional, pakiety MS Office i OpenOffice
- bogata wiedza i doświadczenie z zakresu fotografii cyfrowej i analogowej

Znajomość języków:angielski - dobra w mowie i piśmie; japoński - podstawowa w mowie i piśmie (Międzynarodowy certyfikat JLPT na poziomie N5)
Obszar zainteresowań zawodowych:projektowanie wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej, projektowanie ekspozycji, mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz, grafika reklamowa, fotografia reportażowa i artystyczna
Adres strony WWW:www.miraistudio.pl
Więcej prac tego autora:szukaj

wstecz