Gallery





 (click to enlarge)
 
  
About the work
Work title:Restauracja
Category:Interior
Design
Description:Przestrzeń restauracyjna zaprojektowana została w zabytkowym, piętrowym budynku przy ul. Kilińskiego w Wieliczce. Po prawej stronie od wejścia do restauracji znajduje się podświetlony bar. Przestrzeń wokół niego wydzielona jest przez trzy pasy, oddzielone od siebie matowym szkłem i przechodzące przez oba poziomy restauracji. Zarówno na parterze, jak i na piętrze, w sąsiedztwie baru znajdują się wygodne kanapy połączone ze stołami i krzesłami. Stosunkowo niewielka przestrzeń została optycznie powiększona dzięki pokryciu niemalże całej ściany lustrami. Bar zamykają ujęte matowymi taflami szkła schody.

Na wprost od wejścia znajduje się korytarz prowadzący do szatni, toalet oraz dalej, do centralnej, połączonej z antresolą sali. Tę część restauracji, zlokalizowaną w miejscu wcześniejszego podwórza, wyznacza pasowa, przeszklona konstrukcja. Jest to równocześnie sala o wysokim stopniu nasłonecznienia. Znajduje się tu drugi, również podświetlony bar. Oświetlenie sali uzupełniają zawieszone pionowo nad barem świetlówki. Zarówno na parterze, jak i na antresoli znajdują się wygodne fotele, połączone z delikatnymi szklanymi stolikami. Część parteru przeznaczona została pod kuchnię z wygodnym dojściem do części wejściowej i środkowej, a także z możliwością wywożenia potraw do zaplecza na piętrze. Oprócz przestrzeni przy barze, na piętrze znajdują się dwie duże sale. Ruchome szklane ścianki umożliwiają dowolne kształtowanie tych sal i, w zależności od potrzeby, podzielenie ich na mniejsze przestrzenie lub wydzielenie większych, odciętych od reszty restauracji. Oświetlenie stanowią tu okrągłe lampy, wielokrotnie odbijające się w taflach szkła. Miejsca są typowo restauracyjne – z dużymi stołami i wygodnymi krzesłami. Środkowa część wnętrza w ciągu dnia jest jasna i świetlista, reszta przestrzeni przyciemniona i kameralna. W projekcie użyte zostały materiały w kolorach białym i czarnym. Silny kontrast między nimi wchodzi w dialog ze stonowanym, fioletowo-różowym oświetleniem.

About the author
Name and surname:Maria Wiśniewska
Status:Student
Department:Architektury Wnętrz
Faculty:Projektowanie wnętrz
Current year / expected graduation year:2011
Experience:2012 - właściciel w firmie MIRAI studio
2010 - praktyka w biurze projektowym MONOstudio
Skills:- znajomość programów: AutoCAD, 3d Studio MAX, Adobe Photoshop, SketchUp, Corel Draw, Canon Digital Photo Professional, pakiety MS Office i OpenOffice
- bogata wiedza i doświadczenie z zakresu fotografii cyfrowej i analogowej

Foreign languages:angielski - dobra w mowie i piśmie; japoński - podstawowa w mowie i piśmie (Międzynarodowy certyfikat JLPT na poziomie N5)
Professional interest area:projektowanie wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej, projektowanie ekspozycji, mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz, grafika reklamowa, fotografia reportażowa i artystyczna
Your website address:www.miraistudio.pl
More works from this author:search

back