Galeria

 (kliknij aby powiększyć)
 
  
O pracy
Tytuł pracy:Klub studencki
Kategoria:architektura
wnętrz
Opis: Przestrzeń istniejącej hali zaadoptowana została pod klub studencki poprzez umieszczenie w niej świetlistej struktury o organicznym kształcie, która odcina całe wnętrze od prostego, surowego pomieszczenia. Otacza ją przestrzeń, w której można swobodnie się poruszać. Owalne otwory na parterze łączą jej wnętrze z obejściem, natomiast na antresoli służą za pewnego rodzaju okna. Zabieg ten, w połączeniu z półbłyszczącymi, lekko odbijającymi zarys struktury ścianami hali, sprawia, że całość płynnie się przenika.
Przestrzeń wewnątrz struktury ukształtowana została poprzez proste, miejscami zaokrąglone ścianki, tworzące labirynt niedużych, kameralnych pomieszczeń. Na antresoli przegródki te wpisują się w górne otwory struktury, którym odpowiadają świetliki z matowego szkła, stanowiące jedyne zewnętrzne źródło światła.
Wnętrze kryje w sobie dwa ośrodki skupiające życie towarzyskie: bar oraz przestrzeń wokół sceny, umiejscowionej w specyficznym punkcie, gdzie struktura „otwiera się”, tworząc formę w rodzaju szerokiej studni. Obszar wokół sceny jest pusty, co czyni możliwym organizację większej dyskoteki lub ustawienie dodatkowych siedzeń. Docelowa, stała widownia znajduje się w otworach struktury otaczającej przestrzeń ze sceną.

O autorze
Imię i nazwisko:Maria Wiśniewska
Status:Student
Wydział:Architektury Wnętrz
Kierunek:Projektowanie wnętrz
Rok studiów / rok ukończenia:2011
Doświadczenie:2012 - właściciel w firmie MIRAI studio
2010 - praktyka w biurze projektowym MONOstudio
Umiejętności:- znajomość programów: AutoCAD, 3d Studio MAX, Adobe Photoshop, SketchUp, Corel Draw, Canon Digital Photo Professional, pakiety MS Office i OpenOffice
- bogata wiedza i doświadczenie z zakresu fotografii cyfrowej i analogowej

Znajomość języków:angielski - dobra w mowie i piśmie; japoński - podstawowa w mowie i piśmie (Międzynarodowy certyfikat JLPT na poziomie N5)
Obszar zainteresowań zawodowych:projektowanie wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej, projektowanie ekspozycji, mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz, grafika reklamowa, fotografia reportażowa i artystyczna
Adres strony WWW:www.miraistudio.pl
Więcej prac tego autora:szukaj

wstecz