Galeria

 (kliknij aby powiększyć)
 
  
O pracy
Tytuł pracy:Przestrzeń mieszkalna
Kategoria:architektura
wnętrz
Opis:Projekt przestrzeni mieszkalnej oparty jest o dwie wielkie, zagięte, betonowe płyty, które swoją surowością, niczym lite skały, współgrają z otaczającym budynek lasem. Przeciwstawna pochyłość dwóch górnych płaszczyzn i nachylone ściany rozbijają statyczność bryły, czyniąc ją bardziej dynamiczną, naturalną. Wygięcie to sprawia, że do wnętrza dostaje się większa ilość światła. Antypłaskości naturalnego ukształtowania terenu wtóruje zróżnicowanie poziomów poszczególnych części budowli. Mniejsza i niżej położona wschodnia część przeznaczona jest do pracy, większa, natomiast, wyznacza obszar stricte mieszkalny, prywatny. Komunikacja miedzy obydwiema częściami budynku odbywa się poprzez usytuowane na pośrednim poziomie przeszklone przejście, pełniące równocześnie funkcję głównego wejścia.

We wnętrzu nagość betonowej posadzki łagodzą drewniane podesty, przechodzące ciepłem materiału w pokrycie przylegających do nich ścian. Na swobodę kształtowania przestrzeni zezwalają przesuwane ścianki. Dzięki swojej półprzeźroczystości pozwalają one przenikać do głębszych obszarów wnętrza światłu, wpadającemu przez olbrzymie przeszklenia, które równocześnie rozgraniczają, jak i łączą przestrzeń wewnętrzną z zewnętrzną. Obecność odgradzającego od postronnych oczu lasu powoduje, iż otwarcie to nie zakłóca intymności użytkowników wnętrza.

O autorze
Imię i nazwisko:Maria Wiśniewska
Status:Student
Wydział:Architektury Wnętrz
Kierunek:Projektowanie wnętrz
Rok studiów / rok ukończenia:2011
Doświadczenie:2012 - właściciel w firmie MIRAI studio
2010 - praktyka w biurze projektowym MONOstudio
Umiejętności:- znajomość programów: AutoCAD, 3d Studio MAX, Adobe Photoshop, SketchUp, Corel Draw, Canon Digital Photo Professional, pakiety MS Office i OpenOffice
- bogata wiedza i doświadczenie z zakresu fotografii cyfrowej i analogowej

Znajomość języków:angielski - dobra w mowie i piśmie; japoński - podstawowa w mowie i piśmie (Międzynarodowy certyfikat JLPT na poziomie N5)
Obszar zainteresowań zawodowych:projektowanie wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej, projektowanie ekspozycji, mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz, grafika reklamowa, fotografia reportażowa i artystyczna
Adres strony WWW:www.miraistudio.pl
Więcej prac tego autora:szukaj

wstecz