Galeria

 (kliknij aby powiększyć)
 
  
O pracy
Tytuł pracy:Kawiarnia
Kategoria:architektura
wnętrz
Opis: Wysoka przestrzeń kawiarni ukształtowana jest na bazie wstęgi, która oplata całe wnętrze, dzieląc je na dwa poziomy. Wstęga ta, w opozycji do lekko chropowatej faktury ścian, jest gładka, z delikatnym połyskiem. We wnętrzu tworzy ona cztery, niejako odrębne wysepki, dodatkowo odgrodzone poprzez pionowe ściany oplatające klatkę schodową. Dwie z nich, znajdujące się na parterze, przeznaczone są dla osób spieszących się, chcących na szybko wypić „mała czarną”, dlatego też znajdują się tam wysokie lady zestawione z barowymi krzesłami. Przestrzeń na antresoli pozwala natomiast dłużej i swobodniej posiedzieć z grupą znajomych.
Cechą charakterystyczną zaprojektowanego wnętrza są linie proste oraz podwójność. Wstęga konstrukcyjna jest nieco odsunięta od ścian kawiarni, przez co tworzy niewielkie szczeliny, z których sączy się przyjemne światło, zdecydowanie ocieplające niebiesko-szare wnętrze. Podwójność ta została zastosowana również w detalach lad, stolików i foteli. Drugim, obok wydobywającego się ze szczelin, rodzajem światła są „gwiazdki” umieszczone we wstędze, dzięki którym dość ciemne wnętrze zdaje się delikatnie migotać.

O autorze
Imię i nazwisko:Maria Wiśniewska
Status:Student
Wydział:Architektury Wnętrz
Kierunek:Projektowanie wnętrz
Rok studiów / rok ukończenia:2011
Doświadczenie:2012 - właściciel w firmie MIRAI studio
2010 - praktyka w biurze projektowym MONOstudio
Umiejętności:- znajomość programów: AutoCAD, 3d Studio MAX, Adobe Photoshop, SketchUp, Corel Draw, Canon Digital Photo Professional, pakiety MS Office i OpenOffice
- bogata wiedza i doświadczenie z zakresu fotografii cyfrowej i analogowej

Znajomość języków:angielski - dobra w mowie i piśmie; japoński - podstawowa w mowie i piśmie (Międzynarodowy certyfikat JLPT na poziomie N5)
Obszar zainteresowań zawodowych:projektowanie wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej, projektowanie ekspozycji, mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz, grafika reklamowa, fotografia reportażowa i artystyczna
Adres strony WWW:www.miraistudio.pl
Więcej prac tego autora:szukaj

wstecz