Ruszyła rekrutacja do projektu Career Turn – bezpłatnego wsparcia dla osób szukających pracy!
08.07.2021

Szukasz pracy? Chcesz zmienić ścieżkę kariery? Wrócić do gry po przerwie? Podnieść kwalifikacje zawodowe? Chcesz stworzyć CV, któremu nie oprze się przyszły pracodawca? A może znasz kogoś komu możemy pomóc – rodzina, przyjaciele, sąsiedzi? Zgłoś się do bezpłatnego projektu szkoleniowego Career Turn i podaj dobro dalej!

Trwa rekrutacja do projektu Career Turn – bezpłatnego wsparcia zawodowego, realizowanego przez Fundację Rozwoju Kwalifikacji STELLA VIRIUM oraz firmę UBS.Projekt kierowany jest do osób szukających pracystudentów wchodzących na rynek pracy lub osób mających trudności z podjęciem zatrudnienia. Realizowany jest już od 8 lat. Wcześniej we Wrocławiu i Krakowie, a od zeszłego roku, ze względu na pandemię COVID -19, w formie zdalnej, w języku polskim i angielskim.

„Czeka Was duża przemiana na lepsze. Jest tylko jeden warunek: musicie tego chcieć, musicie być otwarci na zmiany. Trenerzy są rewelacyjni! Na pewno otrzymacie równie pozytywną energię i motywację do działania, jaką ja dostałam. Jeżeli miałabym jeszcze raz brać w projekcie udział jako uczestnik, nie wahałabym się ani przez sekundę! Pamiętajcie – wystarczy chcieć.” -Dominika, uczestniczka projektu Career Turn.

Jaka jest oferta?

•    dwutygodniowe warsztaty online (sierpień 2021) prowadzone przez ekspertów – pracowników korporacji;
•    indywidualne wsparcie coachów/mentorów;
•    doskonalenie znajomości praktycznej języka angielskiego;
•    przygotowanie i wsparcie w procesach rekrutacyjnych;
•    certyfikat potwierdzający osiągnięte kwalifikacje.

Wymagana jest jedynie motywacja i komunikatywna znajomość języka angielskiego!

Jakie zagadnienia obejmują webinaria?

•  Zmiana osobista – początek nowej pracy;
•  Podstawy komunikacji biznesowej;
•  Sektor BPO/SSC i Struktury Organizacyjne;
•  Wprowadzenie do przetwarzania danych;
•  Wprowadzenie do zarządzania projektami;
•  Umiejętności rekrutacyjne:  CV i rozmowa rekrutacyjna;
•  Konwersacja w języku angielskim;
•  MS Word, MS Powerpoint, MS Excel.

Prezes Fundacji Klaudia Kossowska, Przewodnicząca Rady Fundacji Barbara Matyaszek- Szarek

Program zakończy się uzyskaniem rozpoznawalnego wśród pracodawców certyfikatu, który umożliwi zatrudnienie w firmie UBS lub w innej korporacji na terenie całej Polski

Wszystkie działania projektowe są finansowane przez korporację sektora usług wspólnych, firmę UBS. Działania w ramach projektu od lat bezpłatnie pomagają w zwiększeniu zatrudnialności i zdobyciu nowych kwalifikacji osób zagrożonych utratą pracy, pozostających bez pracy lub chcących zmienić ścieżkę kariery oraz wziąć udział w procesach rekrutacyjnych do korporacji – sektora BPO/SSC.

Osiągnięcia projektu

•   działaniami objęto blisko 250 beneficjentów;
•    około 60% podjęło pracę;
•    zaangażowanych zostało setki wolontariuszy;
•    zrealizowano już kilkanaście edycji;
•    pomocą objęto beneficjentów z 5 krajów (Polska, Ukraina, Włochy, Turcja, Indie). Zwiększono integrację międzykulturową (social inclusion) dla osób, które przyjechały do Polski;
•    przełamywane są stereotypy i nikt nie jest wykluczany! Funfdacja otwarta jest na osoby dojrzałe (45+), osoby z niepełnosprawnością, osoby młode, bez wyższego wykształcenia i doświadczenia zawodowego, powracające z emigracji oraz osoby, które miały przerwę w karierze zawodowej;
•    ze względu na zdalną formę realizacji od 2020 roku istnieje możliwość objęcia wsparciem osób z całej Polski;
•    program od 2015 działa pod patronatem honorowym Rady Miasta Krakowa.

It’s you’re turn!

Rekrutować można przez formularzhttps://www.stellavirium.org/aplikuj-2/ do 18 lipca.

Zapraszamy do kontaktu!

biuro@stellavirium.org lub 509 206 033, 502 151 079, 510 932 418