Film „Wszystko płynie” w reżyserii Edyty Turczanik zaproszony do programu specjalnego "Best of the World"
Data publikacji: 12.07.2016 , Data ważności: 31.12.2017

Film animowany „Wszystko płynie” („Everything Flows”) w reżyserii Edyty Turczanik, został zaproszony do programu specjalnego "Best of the World" i będzie zaprezentowany podczas 16th Hiroshima International Animation Festival w Japonii. Film „Wszystko płynie” jest zrealizowany w technice malarskiej animacji klasycznej na tysiącach papierów i celuloidów. Obraz filmowy tworzą ekspresyjna warstwa wizualna oraz intensywna ścieżka dźwiękowa. Muzykę skomponował zespół KROKE.

Ludzie, ptaki, drzewa, światło, dźwięk, czas - wszystko płynie... - to oryginalne studium filmowe skupione na fascynacji rytmami życia. Producentem filmu jest Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego Eksperymentalnego i Video STUDIO A. Film był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Film "Wszystko płynie" cieszy się uznaniem w branży. Dziennikarz Łukasz Biskupski napisał „..Jest wizualną poezją, alegorią ludzkiego losu, gdzie metafizyczną atmosferę wzmacnia znakomita muzyka...”, zaś Trent Ellis, Dyrektor Brisbane International Animation Festival (Australia) opisuje: „…Wszystko płynie Edyty Turczanik jest jednym z filmów, który najmocniej zapisał się w mojej pamięci podczas tegorocznego festiwalu. Mam nadzieję zobaczyć więcej filmów tej artystki. To jest po prostu piękny film…”. Irena Gruca-Rozbicka, redaktor naczelna magazynu branży audiowizualnej FilmPro pisze „…W filmie zadziwia ogromna spójność warstwy wizualnej z muzyką, to doskonała integracja…”.

 

Międzynarodowy Festiwal Animacji w Hiroshimie odbywa się co dwa lata, począwszy od 1985 roku i ma na celu promowanie międzynarodowej wymiany międzykulturowej poprzez rozwój sztuki animacji. Dziś to wydarzenie uważane jest za jeden z najbardziej cenionych festiwali animacji na świecie.

Edyta Turczanik - reżyserka i scenarzystka filmów animowanych, graficzka. Ukończyła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie do dziś pracuje w Pracowni Filmu Animowanego.

Źródło