Przemysław Branas laureatem I nagrody w konkursie Fundacji Grey House Szara Kamienica
Data publikacji: 13.01.2016 , Data ważności: 31.12.2017

W tegorocznej, 5. już edycji Konkursu Fundacji Grey House Szara Kamienica nagrodę Fundacji oraz 5000 złotych i wystawę indywidualną otrzymał student Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie z Wydziału Intermediów PRZEMYSŁAW BRANAS.

Jury w składzie: Ewa Łączyńska- Widz, Adam Mazur, Małgorzata Mleczko, Łukasz Ronduda, Stanisław Ruksza i Krystyna Axmann (prezes Fundacji) nagrodziło jego prace za ich egzystencjalny charakter, a samego artystę za wyjątkową umiejętność doboru materiałów (także na poziomie symbolicznym), śmiałe ogrywanie ich kruchości i absurdalności względem czasu, popędów i lęków oraz za poczucie humoru (cyt. za Stanisławem  Rukszą).

Za najlepszą pracę obecną na wystawie Jury uznało "Maskę" Norberta Delmana, doceniając przede wszystkim  świeżość tej pracy i - last but not least - jej aktualność  w kontekście bieżących wydarzeń politycznych.

Specjalne podziękowania Jury i Fundacja składa na ręce  kuratora wystawy "Walka o ogień" Piotra Sikory, który stworzył spójną i przekonującą narrację.

źródlo: http://www.asp.krakow.pl