Konserwator dzieł sztuki w Dziale Wystaw i Kolekcji

14.04.2022

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, ul. Topolowa , 26-505 Orońsko

Zakres obowiązków

  1.       Opieka konserwatorska nad zbiorami.   2.       Nadzór nad magazynami kolekcji.   3.    Wykonywanie zabiegów konserwatorskich obiektów wymagających interwencji.   3.       Współpraca z zewnętrznymi pracowniami konserwatorskimi w zakresie konserwacji.   4.        Nadzór i czynny udział w montażach, demontażach wystaw oraz transportach dzieł sztuki.   5.       Opracowywanie dokumentacji, nadzór i rozliczanie wniosków konserwatorskich, związanych z  pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych.   6.       Współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi CRP w zakresie konserwacji   7.       Sporządzanie planów pracy i sprawozdań

Wymagania

  1. I.  Niezbędne: 1.       Wykształcenie wyższe w zakresie konserwacji 2.       Minimum 2-letnie udokumentowane doświadczenie na stanowisku konserwatora 3.       Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie min. B2. 4.       Bardzo dobra organizacja pracy i zarządzanie czasem; 5.       Wysoka kultura osobista oraz wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne i umiejętność pracy w zespole;   II. Dodatkowe: 1.       Doświadczenie w pracy w instytucji kultury;

Oferujemy

  1.        Zatrudnienie w ramach umowy o pracę (cały etat); 2.       Możliwość rozwoju zawodowego i interesującą pracę w środowisku artystycznym;

Dokumenty aplikacyjne

  1. Wymagane dokumenty: 1.       CV 2.       list motywacyjny

Centrum Rzeźby Polskiej zajmuje teren dziewiętnastowiecznego majątku dworskiego, którego ostatnimi właścicielami była rodzina Józefa Brandta. Obecnie Centrum jest miejscem spotkań artystów z różnych stron świata, gromadzi dzieła sztuki, realizuje program wystawienniczy i naukowo-badawczy, stanowi zaplecze dla pracy twórczej rzeźbiarzy.

rzezba-oronsko.pl
Numer telefonu: 48 618-45-16
Adres e-mail: sekretariat@rzezba-oronsko.pl